Dzień Górnika

2 grudnia 2022 roku Nasze Przedszkolaki świętowały Dzień Górnika zwany- „Barbórką”. Święta Barbara jest patronką górników, która przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat ich pracy i tradycji. Z tej też okazji do przedszkola przybyli zaproszeni goście - tatusiowie górnicy: Pan Marcin Lewandowski, Pan Dawid Bąk, Pan Maciej Plichta, Pan Michał Wesołowski, i to właśnie dla nich nasz grupa przygotowała program artystyczny, były tańce, piosenki i wiersze. Serdeczne podziękowania składamy Panu Łukaszowi Liśkiewiczowi, który przybył do nas w galowym mundurze górniczym.

Mamy nadzieję, że dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górników pod ziemią, którym należy się szacunek i uznanie za codzienny trud.

Dzień Górnika

Utworzono dnia 15.12.2022, 19:32