Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony jest 20 listopada. W ramach obchodów włączyliśmy się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” i tego dnia zarówno przedszkolaki, jak i cała społeczność przedszkola ubraliśmy się na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 15.12.2022, 20:27