"Widzę coś" - innowacja pedagogiczna

„Widzę coś” - to kolejny temat innowacji pedagogicznej z zakresu integracji sensorycznej realizowanej w naszej grupie. Tym razem do zabawy, nauki wykorzystaliśmy produkty dostępne w naszej kuchni: fasola, groch, makaron, groszek ptysiowy, ciecierzyca, orzechy, popkorn. Dzieci wkładały ręce do pojemników z produktami, bawiły się nimi, opisywały ich wygląd, mówiły jaki wydzielają zapach. Wysypywały, przesypywały, porównywały, wąchały, wykorzystywały do zadań pęsety ćwicząc jednocześnie ręce, nadgarstek, palce, chwyt, precyzję, koncentrację i koordynację ręka – oko. W czasie zabawy powstawały rózne arcydzieła (dzieci rozwijały swoją wyobraźnię), a niektóre nawet tworzyły grafy poznanych liter, cyfr czy figur geometrycznych. Na koniec zgromadzony materiał wykorzystaliśmy do prac plastycznych.

"Widzę coś" - innowacja pedagogiczna

Utworzono dnia 15.12.2022, 18:27