Dzień Piekarza - wyjście do piekarni

Dnia 15 marca 2023 roku r. dzieci z grup Kaczuszki i Sówki udały się z wizytą do piekarni, aby świętować Dzień Piekarza i Cukiernika

Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci poznały różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Podczas wizyty w piekarni uczniowie: dowiedzieli się jak ważne w pracy piekarza jest bezpieczeństwo i higiena pracy, zwiedzali pomieszczenia, rozmawiali z piekarzem i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba, poznali urządzenia potrzebne do procesu wyrobienia i wypiekania chleba, rozróżniali różne gatunki chleba i mąki, obserwowali czynności piekarza. Największe zainteresowanie wzbudził ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci dowiedziały się, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi Markowi Grabowskiemu, kierownikowi piekarni Panu Krzysztofowi Grabowskiemu oraz pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dzień Piekarza

Utworzono dnia 24.03.2023, 13:32