Pieczenie pierników

Święta tuż, tuż… więc czas na pieczenie pierników. Korzystając z okazji pobytu w wiosce św. Mikołaja upiekliśmy świateczne pierniki pod fachowym okiem żony Mikołaja. Dzieci poznały składniki i sposób wykonywania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy - wałkowały, ugniatały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem ich pracy były pełne blaszki pierników, które zanieśliśmy do kuchni. Tam pod czujnym okiem Pani Mikołajowej pierniki nabierały pięknych kolorów. Gdy były już gotowe dzieci przystąpily do ich dekorowania. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. Na koniec nastąpiła degustacja pierników. Pani Mikołajowa poczestowała nas jeszcze przepyszną świąteczną herbatką. Bardzo dziękujemy!

Pieczenie pierników

Utworzono dnia 27.12.2022, 12:48